Vrh „C“

 

Něco o otci:

Bonett Bride to Dorado Blanco  „Rocky“

Rocky je importovaný pejsek anglickošpanělské krve. Má neuvěřitelně vyrovnanou povahu, je velmi klidný, někdy až trochu flegmatický, milý a absolutně nekonfliktní. Má výborné zdravotní výsledky. Dále má velké výstavní předpoklady po svých rodičích, o čemž nás svými velkými výstavními úspěchy stále utvrzuje. Je moc pěkně stavěný, se silnou kostrou, výraznou samčí hlavou a krásnou světle zlatou barvou kožíšku. Miluje aportování a vodu, při těchto činnostech vždy zapomene na svou lenivou povahu 🙂

 

  • Narozen: 16. května 2011
  • Výška: 58,5 cm
  • Chrup: úplný, skus nůžkový
  • HD, ED: HD A/A, ED 0/0, ramena negativní
  • Zdraví: Test PRA1: clear, PRA2: clear PRCD: clear
  • Chovatel: Krisztina Süli
  • Majitel: Lenka Nokič

RODOKMEN ŠTĚŇÁTEK:

 C.I.E., C.I.B., JCH CZ+HU, MULTI CH, CH HU, CZ, PL, SK, GRANDCH CZ
Bonett Bride to Dorado Blanco
InterCh Spain/GBZ Ch GBZ Jch Portugal Ch
Baron of Stanroph Du Domaine des Rives de L´Erdei
Taram Du Bois de La Rayere
Stanroph So It´s A Miracle
MultiCh HCh, RoCh, HJCh, CZCh, CroCh
Bossa Nova De Ria Vela
Edgar De La Charola
Seven-Angels De Ria Vela
JCh CZ
Coca-Cola Dorado Blanco
CH CZ
Egoiste du Bois de la Rayere
O’Connor du Bois de la Rayere
Versace du Bois de la Rayere
Ch SR
Away from Sophia Dorado Blanco
Bonett Bride Double Decker
Morgiana Misantos „U“

Váhy:

Štěňátko porod 1. týden 2. týden 3. týden 4. týden 5. týden 6. týden 7. týden 11.8.
 Černý kluk 427g 810g 1090g 1290g 2520g 3300g 4260g 5150g 6100g
 Modrý kluk 397g 700g 1060g 1190g 2000g 2500g 3000g 3500g 4300g
Zelený kluk 380g 740g 1130g 1330g 2390g 3150g 4050g 4850g 5600g
 Hnědý kluk 489g 830g 1180g 1390g 2590g 3260g 4300g 5100g 6100g
 Červená holka (Connie) 436g 790g 1160g 1370g 2490g 2820g 3300g 3700g 4600g
 Oranžová holka 409g 750g 1110g 1360g 2390g 2800g 3600g 4050g 4800g
 Růžová holka 410g 780g 1080g 1270g 2280g 2900g 3730g 4200g 5300g
  Žlutá holka 430g 800g 1180g 1360g 2490g 2960g 3690g 4300g 4900g
Fialová holka 430g 870g 1290g 1490g 2570g 3050g 3800g 4400g 5200g
 
 

20.6.2018 

Connie a Rocky mají krásných 9 štěňátek-5holčiček a 4kluky.

Porod neprobíhal podle našich představ, vlastně vůbec neprobíhal mi teď zpětně přijde. Connie měla občas kontrakce a to bylo vše. Jen naše panika a nedostatek zkušeností nás zavedla za naší veterinářkou a ta dle ultrazvuku zjistila, že Connie je krásně připravená porodit. Jen prasknout voda a je to… Po pro nás dlouhé hodině kdy se nic nedělo, tak nás chtěla opět vidět a dle ultrazvuku zjistila, že se musí přejít k císařskému řezu. Po něm nám oznámila, že Connie neměla moc času. Kdyby se čekalo do zítra nebo ona zatlačila, tak by vše dopadlo úplně jinak, protože 5 štěňátek bylo do sebe zamotaných….děkuji veterinářce v Bechyni, že nás po prvním hovoru i návštěvě neposlala do háje ať počkáme na „správný začátek“porodu.

21.6.2018

Connie jsme nechali celý den bez náporu štěňátek a měla je u sebe jen na kojení a čištění. Zbytek času ležela vedle jejich pelíšku.Oni byli spokojení a jen občas bylo slyšet jak jí volají ze spaní :-). Stehy má Connie krásně čisté, jen ošetřujeme Betadinkou a dostává antb. aby se předešlo  zánětu. Zítra už bude Connie natolik silná, že štěňátka budou už jen volně a ona se již postará….je skvělá mamina 🙂

Aby jste si nemysleli, vedle jejich bedýnky máme postel a po 2h pomáháme Connie dát každé štěňátko k cecíku na mlíčko. Přeci jen chceme,aby všechny štěňátka krásně přibírala a jsou tak maličká, že by je Connie mohla nechtěně zalehnout. Přes den to zvládáme, ale na noc si musíme losovat 🙂

 

24.6.2018

Dnešní den nám přišel takový odpočinkový, když nebudu počítat noc :-). Connie chodí štěňátka sama krmit. Uklidňuje je olíznutím když potřebují a naše pomoc už spočívá hlavně v tom, nějaké to zapomenuté štěňátko rychle přisunout v době jídla k volnému cecíku. Každý večer je všechny zvážíme a dle toho se další den hlídá to, které málo přibralo. Dle dnešních vah si ale nemusíme dělat starosti, žádné netrpí a Connie si to hlídá nejspíše sama:-)

Štěňátka se posouvají po volném prostoru celkem rychlým „přísunem“:-) a už mají všechna miminka zahojené pupíčky. Také nosánky už začínají černat a už začínají vypadat jako pejsci.

28.6.2018

Včera byl štěňátkům týden.Pořád mají zalepená očička apohybují se přísunem.Pořád je každý den vážíme a snažíme se je už trošku rozpoznávat :-).Víme,že růžová je nejhlasitější a kluci jsou naprosto úžasný v tom,jak pomalu se pohybují.Oni snad zvažují,aby žádný pohyb nebyl zbytečný :-).Také jsme už vybrali jména a přiřadili k určitým barvám.

Toto jméno budou mít pouze v průkazu původu a majitelé jim dají to jméno , nad kterým již jistě doma přemýšlí 🙂

HOLKY                                                                                              KLUCI

ŽLUTÁ – CORA                                                                            ČERNÝ – CAMERON

ORANŽOVÁ – COLLETTE                                                         HNĚDÝ – CALVIN

ČERVENÁ – CONNIE                                                                  MODRÝ – CASPER

RŮŽOVÁ – CARMEN                                                                   ZELENÝ – CONNOR

FIALOVÁ – CARA

O víkendu se budeme snažit štěňátka vyfotit.Již zvlášť kluky a holky:-)

9.7.2018

Je za námi prodloužený víkend a již všechna štěňátka mají již otevřená očka.

Je to i pro ně velký skok,protože se najednou snaží dostat k tomu,co je zaujalo,nebo spíše co si myslí ,že je mamky cecík :-)Už nepoužívají přesun formou přísunu,ale mají za sebou první krůčky a s překvapením i první náznaky štěkotu :-)Jejich „chůze“je zatím velmi vratká,ale brzo se za Vámi až přijedete na návštěvu rozeběhnou :-).

Dneska jsme je vzali dokonce poprvé ven.Sluníčko nepálilo a tak jsme to na pár chvilek zkusili a udělali několik fotek.Není to nic jednoduchého ,berete štěňátka po jednom a až doma zjistíte,že je vlasně nerozeznáte.Tak jdete znova a zase zjistíte,že se na jedno pozapomnělo :-)Nakonec se zapojila celá rodina a fotky jsou na světě :-).

Štěňátkům se také stříhaly drápky,přeci jen už se na Connie dost sápou a byla celá poškrábaná.Jizva byla dneska při oplachování již krásně zahojená,jen první a poslední steh čekají na vypadnutí.Connie na zahradě dělá už svoje kotrmelce a snad jí brzo pustím hrát si s Arnym i Larou.Lara je akční a tak jsem se ještě bála,kvůli jizvě.

Bohužel už není možnost být s Connie přes den doma a tak dnes byla se štěňátkama sama.Domů jsme přijeli dříve a zvážili je.Modré štěňátko moc nepřibralo a tak ho ,když jsme doma ,musíme dávat k zadním cecíkům.Teče tam  mlíčka víc,snad brzo sourozence dožene.V noci u nich spíme,..manžel :-).Nevím jestli je to potřeba,ale jsme-jsem klidnější :-).Stačí stres přes den ,když jsme v práci.Já se stresuju co štěňátka a manžel tím,že mu pořád píšu jestli to zvládli 🙂

Ve třech týdnech se může začít již s příkrmem.Connie na to nejspíš už čeká jak na smilování.Začneme mlíčkem pro štěňátka a pak přidáme kaši-granulky rozemleté s mlékem.To teprve budou fota :-).Místo štěňátek budou šedivé kuličky oblepené kaší a v bříšku toho budou mít jen minimum.Je to vždy velký boj je přesvědčit,aby chtěli i něco jiného než mamky mlíčko 🙂

Držte palce a těšíme se na návštěvy

 

22.7.2018

4.týdny života našich štěňátek máme již za sebou.

Prckové již dlabou kaši a příkrm berou mlíčko od mamky.Od včerejšího večera spinkají už i v noci venku.Výběh i s boudou jsme jim zase přestěhovali a udělali větší prostor pro běhání.Běh si totiž musí ještě pořádně vypilovat,jelikož se jim nožičky ještě občas zamotávají :-).

Mají venku zateplenou boudu kam se vejdou úplně všichni i s Connie,kdyby chtěla.Dala jsem jim tam deky,aby spinkali na měkkém.Když však kouknu večer z okna,tak jsou venku na trávě a jak je jim teplo a travička měkká,tak spinkají venku před boudičkou a hlavičku na mamce.Connie necháváme přes noc u nich,přeci jen ona i já jsme potom klidnější :-).

Už štěňátka poznáváme také podle povahy:-).

Jakmile je nějaké slyšet,víme že je to většinou růžová,jelikož je nejmenší a chce se mazlit :-).Když všichni spí a jedno je vidět v dálce,jak si hraje,tak na 90% je to žlutá:-).Je naprosto soběstačná a na hraní nepotřebuje ani žádné sourozence.Oranžová je zase u jídla skoro první a červená věčně spinká.Fialová je zatím nevýrazná,musíme si jí více všímat :-).

Kluci jsou spáči a jako by věděli,že největší legrace je zase s klukama.Drží se hodně pospolu:-)Přijde mi,že jsou mnohem hodnější než ty holky naše 🙂 :-).

Dnes jsem pořídila fota jen holčiček a zítra přijdou na řadu kluci.Fota jsou zase ve fotogalerii,tak se podívejte:-).

Zítra nezapomenu,opravdu :-).

 

23.7.2018

Dnes byli v plánu fota pejsků.Když už na to přišel čas,tak začalo silně pršet a pak zase krmení.Rychle jsem se je snažila utřít od té kaše,ale to je prostě marné :-).Když už je utřu,tak další po něm tlapkama hrábne a můžu začít znova,uličníci :-).

Calvin-hnědý nám přijde zatím nejtmavší z kluků a je to spíš takové medvíďátko :-).

Casper-modrý je zase nejsvětlejší a u otevřených dvířek je mezi prvníma.Dnes při focení běhal až jsem nevěřila,že nemáme venku nějakou fenečku místo klidného kluka :-).

Cameron-černý,se dnes fotit vůbec nechtěl.Usnul mi v náručí snad ještě než jsem ho z výběhu dala na trávu k sobě :-).Snažila jsem se ho probrat,ale marně.

Connor-zelený,vůbec se nebál a hezky rozvážně šel prozkoumávat okolí a vypadal,že zase hledá něco na zoubek :-).

Fotečky jsou opět ve fotogalerii.Budu se snažit dávat fota alespoň obden,ať vidíte jak krásně rostou.

Ve středu dostanou další odčervování,na veterině jsou již objednané čipy a očkovací průkazy.Za chvilku je to broučky čeká.

24.7.2018

Dnes jsem vyšla ven s foťákem,tužkou a blokem s tím,že konečně vytvořím fotky a budu domě vědět přesně kdo kde je,aniž bych si vše musela v PC zvětšovat :-).

Povedlo se a ve fotogalerii je další letní várka momentek :-).Ven jsem jim dala plech a doufala,že pochopí systém osvěžování :-).Nepochopili a brali to spíše jako  překážku v prostoru.

Už to u nich byla větší legrace,snažili se mi požrat boty a je znát,že zoubky již rostou.Občas to bolelo :-).Také jsem jim už tak moc nerozmixovala granulky a poradili si :-).

Teď se jim bude dávat tableta na odčervování.Snad jim bude chutnat.

O víkendu se budeme snažit udělat štěňátkům postoje.Budeme muset koupit hodně paštiky,to je jediná možnost je donutit stát při postoji a ještě to umět vyfotit 🙂

4.8.2018

Vedro,šílené vedro.To je jediné,co se nám pořád honí hlavou a snažíme se to těm čtyřnohým ulehčit.

Ze začátku se nosila štěňátka ze zahrady do domu,ale tam se jim moc nelíbilo,hlavně nevypadali,že jim to nějak pomohlo.Musím říct,že i pro nás to byla docela dřina,hlavně když se kouknete na jejich aktuální váhy :-).

Koupil se rozprašovač,nebo jak se tomu říká, podél plotu namáčím látkové zástěny a už je lépe.Štěňátka mají  stín,vlhko  a koupání přímo vedle sebe :-).

Včera se muselo na čipování  i očkování a ačkoliv vedra neustupovala,muselo se v objednanou dobu odjet cca 15km autem.Před odjezdem jsem jim namočila tlapky ve vodě a vyrazilo se.Všechna štěňátka mají svůj čip,první očkování a první jízdu autem za sebou 🙂

Nebudu nic nalhávat.Jízda autem se moc nevyvedla.Vedro jim vůbec nesvědčilo a některá nám auto pěkně označkovala.Doma už bylo dobře.

Ke granulkám jim raději přidávám rýži,přeci jen máme po očkování špatné zkušenosti.Většina štěňátek trpěla průjmem a tak uvidíme co tento vrh.

Včera k večeru se pořídila foto každého štěňátka.Chtěli jsme dělat postoje štěňátek,ale nejde to v tom vedru.Fota jsou opět ve fotogalerii.

6.8.2018

Za poslední 2dny se toho hodně událo.Jen co se dopsal minulý článek,tak Connie začala zvracet a to se opakovalo každých 5min.

Rychle jsme ji odvezli na pohotovost a nechali udělat několik testů,které i s ultrazvukem dopadli negativně.Connie dostala injekci na zklidnění žaludku,pro jistotu antb. a konzervu pro zvracející psy od Royalu.Báli jsme se ,aby to nebyla nějaká infekce a nenakazili se ostatní,naštěstí se to nepotvrdilo a vše nasvědčovalo,že to může být i ze sluníčka.

Musela se raději držet dál od ostatních pejsků a bohužel i štěňátek.Od příjezdu byla klidná,vrtěla ocáskem a bylo vidět,že je jí už fain.Bohužel do rána nesměla dostat vůbec nic k žrádlu a ani pití,následující den jen po lžičkách.Ještě že byl víkend.

Nyní jsme přijeli z kontroly od veterinářky a Connie mohla hned běžet štěňátka nakojit.Pištěla radostí a my se také konečně uklidnili,že je vše jak má být.

Štěňátka za poslední dny tím vedrem moc nepřibrala a tak je musíme krmit častěji.Už aby ty vedra polevila a měli trochu více chuti do života.

Jinak štěňátka pouštíme proběhnout po zahradě,udělali jsme pár fotek z jejich hromadného řádění.Bohužel netuším jaké štěňátko je které a dokonce jsou tam i fota,kdy jsem doufala v něco hezkého,ale jsou rozmazané.Není jednoduché fotit při letu :-).Jediné co se podařilo je rozlišení,kdy jsou venku kluci a holky zvlášť :-).

Fota jsou ve fotogalerii.

9.8.2018

Connie nám dělá radost,už nemá žádné problémy a i štěňátka krásně krmí až 2xdenně.

Tento vrh dokonce i nemá takové problémy po očkování jako minulé.Průjem má možná 1 až 2 štěňátka a to je úspěch.

Dneska se štěňátkům stříhali drápky a odčervovali se.Také jsme jim kvůli relativně nízké váze u některých ,koupili speciální krmivo.Doufám,že to pomůže a než půjdou domů k Vám, páníčkům,tak budou mít svou pořádnou váhu :-).

Také jsem zkoušela prcky fotit a co šlo,tak popsat :-).

Fota opět ve fotogalerii.

12.8.2018

Tak nám to nedalo a štěňátka jsme si znova zvážili,jak nám po těch nových granulkách přibírají.Přijde mi,že minule jsem je nějak špatně zvážila nebo opravdu některým více chutná.Vážení je nepřesné,máme malou kuchyňskou váhu do 5kg a štěňátka musí vydržet alespoň chvilku v misce/,…což není nic snadného:-).Berte je tedy prosím jen jako velmi orientační :-).

Bohužel mají zase být vysoké teploty a snad je to zase moc neutlumí.Červená holčička  mě pěkně zlobí.Místo jídla kouká pořád okolo sebe a nebo zlobí ostatní.Pak když chce jíst,tak už není.Musím jí dávat jídlo asi osamotě,aby byla v klidu :-).Connie pořád kojí,ale musím jí už pomalu odstavovat,rozloučení se blíží.

Malé děti jsou u babičky a vrátí se v neděli.To tu již nebude žádné štěňátko,snad nebude moc smutno a zvládneme to všichni.Jsem ráda,že třeba modrý Casper bude poblíž a uvidíme ho častěji.Byl to malého mazánek a alespoň tím ho uklidníme :-).

Každé štěňátko bude mít obojek a krmení do začátku.Průkazy původu jsou již na poště :-).

Malinko foteček je v galerii.

 

Všechna štěňátka už jsou již ve svých domovech.  Do fotogalerie brzy  přidáme fotky.