VRH B

Něco o otci:

Irby – Egoiste Du Bois De La Rayere  

Irby je pes importovaný z Francie. Narodil se v jedné z nejznámějších chovatelských stanic v Evropě: Bois de la Rayere. Působí v chovatelské stanici Misantos. Irby je velmi statný pes, s výraznou samčí hlavou, mohutnou kostrou, výrazným předhrudím a úhlením. 

Při výběru krycího psa také velmi rozhodovalo zdraví. Irby má hodně potomků a všichni doposud prověření jedinci mají výborné zdravotní výsledky. Důkazem je toho i naše Connie. Věříme, že toto spojení bude mít krásná a zdravá štěňátka.

 

Něco o matce:

Emma Apraxia Felon „LARA“

naše nejmladší fenka, která má úžasné pracovní vlohy a stále neutuchající chuť k práci. Má milou a usměvavou tvář. Je velmi laskavá a přítulná, úplně nás překvapila s jakou láskou se stará o své potomky, úplně zapomíná na sebe její jedinou starostí jsou teď opravdu jen štěňátka.

RODOKMEN ŠTĚŇÁTEK:

Egoiste Du Bois De La Rayere
O´Connor Du Bois De La Rayere Beeangee Jumping Jack Flash
L’Eau D’Issey du Bois de la Ryere
Versace Du Bois De La Rayere Twenty Seven Charm Du Domaine desRivers de l´Erdre
Tommy Girl Du Bois De La Rayere
Emma Apraxia Felon Bonett Bride to Dorado Blanco
Baron-of-Stanroph Du Domaine Des Rives De L´Erdre
Bossa Nova de Ria Vela
Malorca Misantos Cheek To Cheek Don Quijote
Brenda of Dream Team

Váhy:

Štěňátko čas porodu 1. týden 2. týden 3. týden  4. týden  5. týden 6. týden 7. týden 8. týden
 Vínová holka  10:34 905g  1515g 2160g    4,20kg   4,73kg    
 Zelený kluk 11:08  965g  1510g  2150g    4,04kg  4,55kg     
 Černý kluk 11:26 910g  1410g  2040g   4,36kg 4,96kg      
 Hnědý kluk  11:55 830g  1440g  2020g    4,00kg  4,62kg     
 Žlutý kluk  12:23 960g  1750g  2220g   4,42kg  5,03kg     
 Modrý kluk  14:00 880g  1420g 2060g    4,07kg  4,6kg     
 Růžová holka  15:20 830g 1420g 2000g   3,72kg 4,28kg      
 Červená holka  16:16 800g 1400g 1930g    3,87kg 4,39kg      
10. týden
 

Je to již 14.dní co všechna naše štěňátka odešla do nových domovů a naše rodina se zajela do „starých kolejí“.

Nejvíce jsme se báli o Laru,jak bude zvládat život bez svých dětiček na kterých byla až neuvěřitelně závislá.Jakmile si někdo cizí vzal štěňátko do ruky,tak už naříkala a chtěla ho zpět.Také se je snažila pořád dokrmovat,až jsme se báli jestli stačí nakrmit také sebe.
 
Lara první večer byla hrozně neklidná a místo po štěňátkách nechtěla vůbec opustit.Naše Connie jí naštěstí pořád tu noc škádlila,jako by cítila její smutek, a tak začali spolu zase s hračkami zapomenutými po štěňátkách hrát přetahovanou a vše se pomalu dostává do normálu.
 
Teď nám chodí již jen krásné fotky štěňátek z nových domovů  a zprávy,jak už umí lumpačit a jak se jim daří prozkoumávat co se jen dá :-)
 
Děkujeme všem majitelům našich štěňátek jak z vrhu A i B,že mají pro ně dostatek trpělivosti,lásky i času ,ač Vám přijde,že občas nestíháte a nic se Vám nedaří.
 
V galerii budou fota štěňátek z nových domovů ….
 
 
 
3. týden
Štěňátkům jsou již 3 týdny a udělali obrovský skok dopředu.Všichni už otevřeli svá očka
a i zoubky začínají být citelné,když se Vám štěňátko snaží pohrát s rukou :-)Také jim již došlo, na co mají svoje 4 tlapky a směle se pouští do „chození“ jestli to můžeme tedy takto nazvat:-)
 
Lara si štěňátka pořád sama ukázkově krmí a tak je možné je již nechat o samotě a spát již ve svých postelích :-)Mlíčka má sice pořád dostatek,ale už začneme přikrmovat.Přeci jen si musí již pomalu zvykat i na jiné krmení a Lara si zaslouží trošku úlevy. Lary miminka  jsou neuvěřitelně klidná,pořád nám spinkají až nám to přijde až neuvěřitelné 🙂
 
Štěňátka také byla poprvé venku.Bylo krásné počasí a tak se dali do stínu, a než začalo být vedro ,tak se batolili na zahradě v ohrádce.
 
Příští víkend budou první seznamovací návštěvy našich miminek s novými páníčky.
Těšíme se 🙂
 
 
 
1.týden
První týden života mají naše štěňátka za sebou.
Neskutečně rychle to uteklo a je to hlavně tím,že nemáme nejmenší starosti s našimi nejmenšími přírůstky. Lara je naprosto skvělá maminka.
 
První dny i noci se od štěňátek ani nehnula,krmila je kdykoliv se k ní přiblížili :-).Díky tomu mají naše štěňátka takové krásné váhy a rostou opravdu před očima.
 
Teď je čeká stříhání drápků,  Lara už začíná být poškrábaná jak se jí snaží přidržovat při krmení.
 
Lara i štěňátka jsou pořád pod dohledem.Máme u nich postel a i v noci je u nás pohotovost……stačí,když se štěňátko ocitne dál od Lary či ostatních a hnes spustí povyk,který jen tak neskončí 🙂
 
Štěňátka se zatím pohybují spíše přitahováním a očička mají pořád zalepená.
 
 
14.5.2017
Dnes se naše Lara rozhodla, že je ten její velký den „D“. Po dvou předchozích nocích, kdy nemohla ona ani my usnout, začala v 10:30 rodit. U prvního štěňátka hodně naříkala a divila se co se to děje, ale pak již jako zkušená přiváděla na svět jedno štěňátko za druhým. První se narodila holčička a pak následovalo 5 krásných kluků, vše zakončila dvojicí holčiček. Na svět přivedla 8 krásných štěňátek s váhou od 400 – 500g. Moc nás potěšila. Od prvního okamžiku se o ně výborně stará a skoro vůbec je nechce opustit. V tabulce výše budeme postupně doplňovat váhy štěňátek a i zde budeme postupně doplňovat informace a fotky z našeho vrhu „B“.