Archiv autora: Martin

Říjen 2021

Je to již nějaká doba co naši zahradu opustili miminka z našeho vrhu „G“ byl to úžasný vrh a dnes již víme, že jsem jim vybrali ty nejlepší parťáky do života. Jsem se všemi v kontaktu a tak můžeme sledovat jak rostou, zlobí a učí se poznávat svět. 

Chtěli jsem několik štěňátek pozvat k nám na podzimní cvičení, ale bohužel jsme ten náš „Mini cvičák“ museli ze zdravotních důvodů zrušit. 

Nyní nastává období podzimní krásy a příchod zimy. Věříme že všichni naši odchovanci si užijí krásné podzimní dny, blátivé kaluže a první sníh. 

Všem přejeme pevné zdraví a spoustu společné zábavy.

Do fotogalerie budeme přidávat nastřádané fotky štěňátek.

Krásný podzim všem.

 

Rok 2019 ve zkratce

Co se u nás dělo za poslední rok:

Od našeho posledního článku uteklo mnoho času, za což se všem omlouváme, ale ne pokaždé jde vše udělat hned.

Pokusíme se tedy na pár řádcích popsat průřez rokem 2019.

Connie se po Národní výstavě v Klatovech 29.6.2019 stala oficiálně ČESKÝM ŠAMPIONEM. Tato událost nás velmi potěšila, jelikož jsme v konkurenci, která na výstavě byla ani nedoufali v umístění v první čtyřce a najednou byla vyhlášena vítězem. Převládla obrovská radost a euforie, teprve později nám docházelo, co se vlastně událo. Netušili jsme totiž, že pouze toto vítězství jí dělilo od získání titulu.

Na této výstavě se také objevili potomci po Connie i Laře a měli velké úspěchy ve svých třídách.je vidět, že se nám spojení a výběr ženichů vyplatil a vrhy byly silné a kvalitní. Doufáme, že i nadále bude náš výběr pokračovat ve stejném duchu.

 

Lara i Connie za sebou mají i několik velmi úspěšných honů na kachny v mysliveckém spolku Stráže Lnáře, kde pracovaly s velkou chutí a radostí. Už nyní jsme byli pozváni na další rok.

Konec roku bude pro nás velmi zajímavý. Na první čtvrtletí 2020 jsme plánovali postupně dva vrhy v naší CHS, ale holky se rozhodly že si prostě chtějí užít nový rok jako matky a tak začaly obě 30.10.2019 hárat. Po důkladné domácí debatě jsme se rozhodli, že oba možné vrhy tedy uskutečníme a nyní kontaktujeme vhodné otce štěňátek. Budeme mít tedy příležitost pozorovat vývoj a radosti z dvou vrhů zároveň.

VRH A:

Alisa Aurea Sidera:

Úspěchy výstavní:

12.1.2019

Hanácká Národní výstava psů Brno – třída otevřená V1, CAC, Národní vítěz, BOB

2.-3.2.2019

MVP Brno 2019 – třída otevřená V4, V

20.4.2019

Internacion Dog Show Praha – třída otevřená Res.CAC V2

8.5.2019

Pojizerská Výstava psů Mladá Boleslav – V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz

11.5.2019

Klubová výstava Humpolec- třída otevřená V4

18.5.2019

Mezinárodní výstava psů Litoměřice Nord Bohemia- třída otevřená V1, CAC

14.7.2019

Národní výstava psů Mladá Boleslav – třída otevřená V

Fota Alisa – “ Líza“

   

VRH C:

Cora Aurea Sidera

20.4.2019

Internacion Dog Show Praha – třída mladých V4

3.8.2019

Krajská výstava Kladno – třída mladých V1, krajský vítěz

25.8.2019 Cora Aurea Sidera , fenka ze spojení Bonett Bride to Dorado Blanco x Coca-Cola Dorado Blanco úspěšně složila zkoušky OVVR v počtu 219b. Toto byla pro nás super informace a moc jsme to Coře i její paničce Anetě přáli a do dalších let přejeme samozřejmě spoustu radostí a úspěchů jak na poli pracovním tak i ve výstavních kruzích, kde sklízí obě jeden úspěch za druhým. Oběma děkujeme za super reprezentaci našeho odchovu.

Collette Aurea Sidera:

20.4.2019

Mezinárodní výstava psů Praha – třída mladých V4

18.5.2019

Mezinárodní výstava psů Litoměřice Nord Bohemia- třída mladých V2

14.7.2019

Národní výstava psů Mladá Boleslav – třída mladých V

24.8.2019

Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav – třída mladých V3

Conie Aurea Sidera

20.4.2019

Internacion Dog Show Praha – třída mladých V

14.7.2019

Národní výstava psů Mladá Boleslav – třída mladých VD

VRH D:

Dante Aurea Sidera:

I tento pejsek se stává úspěšným ve výstavních kruzích stejně jako my i on se svou paničkou se zúčastnil Národní výstavy v Klatovech kde se umístil na prvním místě s hodnocením VN-1 v dorostu. Gratulujeme a přejeme spoustu úspěchů do dalších bojů.

29.6.2019

Národní výstava Klatovy – třída dorost VN – 1

První hon Connie

22.9.2018

Den kdy naše Connie poprvé okusila krásy honu v krásné vesničce Lnáře. Ve třech lečích se ulovilo 490 kachen. Connie přinesla velké množství kachen a spoustu jich i dohledala. Udělala nám velikou radost a byla na ní vidět neskutečná chuť k práci a radost z každého doneseného kusu. Děkujeme mysliveckému spolku Lnáře za možnost zúčastnit se, už teď se těšíme na další hony.

Úspěchy vrhu „A“ na výstavním poli

14.7.2018

 Tento den se konala Národní výstava psů Mladá Boleslav, které se poprvé účastnila i Alisa Aurea Sidera (Líza) ,pod vedením naší dcery. Holky si spolu vyběhaly krásné hodnocení „V“ s pěkným posudkem.

Líza byla totálně bez chlupů a absolvovala svou první výstavu.Vůbec se nevědělo jak bude na tolik psů a lidí reagovat.Adél se zase po delší době musela ukázat v „kruhu“ a jejich velká nervozita byla završena úspěchem :-).

Samozřejmě někdo namítne,že to není žádné umístění,ale paní rozhodčí byla opravdu přísná a dala i hodnocení VD i D.Jsme na Lízu moc pyšní!.

Velké díky patří samozřejmně její paničce,která ji perfektně připravila-naučila postoj na cokoliv 🙂 a také ji doma s velkým vypětím vykoupala a dovezla na stříhání.Není to jednoduché, jak se to může zdát :-).

Těšíme se,až si to další z Vás, třeba i s naší pomocí zkusíte :-).

První OVVR

20.6.2018 byl den kdy musíme vyzdvihnout další velkou událost pro naší Connie, nás a naší kamarádku Lenku Nokič. Connie a Easyho dcera Alisa Aurea Sidera (Líza) tento den úspěšně složila OVVR zkoušky v Albrechticích 232/232 bodů a přivezla krásnou zlatou medaili. Je krásné, že toto vše proběhlo v den narození vrhu „C“ naší Connie, bylo to vše velmi náročné, jelikož Líza odjížděla na zkoušky rovnou od nás. Velké díky a trpělivost patří samozřejmě i paničce Olga Hejhalová Vodáková. Moc jí i Líze tímto děkujeme.

Vrh „B“ první rok na světě

14.5.2018

Vše nejlepší přejeme našim „miminkám“vrhu B.

 

Bebbee                        Bennete                                                  

Bengee                        Bonnie

Baddy                          Bambi

Brook                           Baloo

Přejeme Vám plné misky,hromadu mazlení a hlavně zdravíčko :-)Páníčkům děkujeme za lásku a péči ,se kterou se jim věnujete,ačkoliv to dle zaslaných fotek, musí být někdy hodně těžké 🙂

 

 

 

Vrh „C“

16.5.2018

Dnešní den byl pro náš vyjímečný.Doprovázeli jsme naší Connie na ultrazvuk,kde se mělo ukázat, zda krytí proběhlo úspěšně a můžeme se těšit na nádherná štěňátka.

Dle veterináře je naše Connie  březí a štěňátka opravdu budou 🙂 🙂

Connie má termín porodu kolem 19.6.2018.

Za 14dní máme jít na další kontrolní ultrazvuk zda vše probíhá jak má a už jen doufat,že bude vše bez komplikací.Tolik se těšíme 🙂

 

Plánovaný VRH „C“

Dne 19.4.2018 a 21.4.2018 proběhlo krytí naší fenky Coca-Cola Dorado Blanco „Connie“ se psem Bonett Bride to Dorado Blanco „Rocky“ .

Naše Connie si s háráním dávala na čas a i přesto výběr krycího psa byl náročnější než poprvé.Jsme rádi,že štěňátka budou ze spojení s Rockym,jelikož ho známe několik let a je to naprosto klidný,zdravý a pohodový pejsek.Nic ho „nerozhází“ a nemá ani problémy zařadit se do větší psí či lidské smečky :-).Samozřejmě krom toho má ohromné úspěchy na poli výstavním a v odkazu se můžete přesvědčit,že náš výběr byl správný :-).

Za 28 dní se dozvíme, zda-li proběhlo krytí úspěšně. Odhadovaný termín porodu by byl  20. června.Držte nám palce ,už teď jsme jak netrpělivý rodiče :-).

 

Odkaz na Rockyho

 

 

Návštěva

29.12.2017

V tento den najednou zazvonil domovní zvonek a na návštěvu k nám přijel roční syn naší Connie. Krásná návštěva přesně na první narozeniny Vrhu A. Děkujeme za milou návštěvu a už teď se těšíme na další „narozeninové návštěvy“.